Mantar Kremleri

Lokaril Krem Ne İşe Yarar?

Lokaril Krem, ciltteki mantar enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. İçeriğindeki etken madde, terbinafine hidroklorürdür. Terbinafine hidroklorür, mantarların hücre duvarlarının sentezini engelleyerek, mantarların ölmesine neden olur.

Lokaril Krem, tırnak mantarı, ayak mantarı, kasık mantarı, vücut mantarı gibi farklı mantar türlerinin neden olduğu cilt rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılır. Krem, mantar enfeksiyonlarının neden olduğu kaşıntı, kızarıklık, soyulma gibi semptomları hafifletir ve enfeksiyonun yayılmasını engeller.

Lokaril Krem, genellikle günde bir kez etkilenen bölgeye uygulanır. Mantar enfeksiyonunun ciddiyetine ve yayılım alanına göre tedavi süresi değişebilir. Doktorunuz, tedavi süresi ve uygulama şekli hakkında size özel bir tedavi planı oluşturacaktır.

Lokaril Krem, genellikle iyi tolere edilir, ancak bazı yan etkileri olabilir. Bunlar arasında ciltte yanma, kaşıntı, kızarıklık, kabarcık oluşumu, döküntü gibi semptomlar yer alır. Eğer bu semptomlardan herhangi biri veya ciddi yan etkiler fark ederseniz, derhal doktorunuza danışmalısınız.

Özetle, Lokaril Krem, ciltteki mantar enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. İçeriğindeki terbinafine hidroklorür, mantarların hücre duvarı sentezini engelleyerek, enfeksiyonun giderilmesine yardımcı olur. Ancak, kullanmadan önce doktorunuza danışmanız ve yan etkiler hakkında bilgi edinmeniz önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir