Antibiyotik Kremler

Terramycin Krem Ne İşe Yarar?

Terramycin krem, antibiyotik özellikleri olan bir kremdir. Oksitetrasiklin hidroklorür, Terramycin kremdeki aktif bileşendir. Terramycin krem, cilt enfeksiyonlarının tedavisi için kullanılır.

Terramycin krem, sivilce, akne, cilt enfeksiyonları, yara enfeksiyonları, çıban, folikülit, impetigo gibi bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde kullanılır. Terramycin krem, bakterilerin çoğalmasını durdurarak enfeksiyonu tedavi eder.

Terramycin krem, yara veya enfekte bölgenin üzerine ince bir tabaka halinde uygulanmalıdır. Kullanmadan önce, enfekte bölge iyice temizlenmeli ve kurutulmalıdır. Gerekirse, kremi birkaç kez kullanmak gerekebilir. Doktorunuz, Terramycin kremi ne kadar sıklıkta ve ne kadar süreyle kullanmanız gerektiğini belirleyecektir.

Terramycin krem, bazı kişilerde yan etkilere neden olabilir. Bunlar arasında ciltte kızarıklık, kaşıntı, tahriş ve hassasiyet gibi durumlar yer alabilir. Ayrıca, alerjik reaksiyonlar ve şiddetli yan etkiler nadir olsa da meydana gelebilir. Bu nedenle, Terramycin kremi doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmak ve herhangi bir olumsuz etki fark ederseniz derhal doktorunuza bildirmek önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir