Leke KremleriSivilce Kremleri

Tazotene Krem Ne İşe Yarar?

Tazorac veya Tazotene olarak da bilinen Tazotene Krem, ciltteki sivilce, akne, lekeler ve kırışıklıkların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Topikal bir retinoid olan Tazotene, A vitamini türevi olan tazaroten maddesini içerir.

Tazotene Krem, ciltteki hücre yenilenmesini hızlandırarak, cildin daha sağlıklı, pürüzsüz ve genç görünmesini sağlar. Ayrıca, ciltteki ölü deri hücrelerinin atılmasına yardımcı olarak gözeneklerin tıkanmasını önler ve bu sayede sivilce ve akne oluşumunu engeller. Tazotene Krem ayrıca ciltteki lekelerin ve kırışıklıkların azaltılmasına da yardımcı olabilir.

Ancak, Tazotene Krem gibi retinoid ilaçlar, cildi daha hassas hale getirebilir ve yan etkilere neden olabilir. Bu yan etkiler arasında ciltte kuruluk, kızarıklık, pullanma, kaşıntı ve hassasiyet yer alır. Ayrıca, güneşe karşı cildin daha hassas hale gelmesine neden olabilir, bu nedenle Tazotene Krem kullanırken güneşe maruz kalmaktan kaçınılmalı ve güneş koruyucu kullanılmalıdır.

Tazotene Krem, ciltteki sivilce, akne, lekeler ve kırışıklıkların tedavisinde etkili bir seçenek olabilir, ancak kullanmadan önce mutlaka doktorunuzla konuşmalısınız. Doktorunuz Tazotene Krem’i size uygun görürse, talimatları doğru şekilde takip ederek ve olası yan etkiler hakkında bilgi sahibi olarak kullanmanız önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir