Genel

Rahim Filmi Nasıl Yapılır?

Rahim Filmi Nasıl Yapılır?

Radyoloji bölümünde rahim filmi çekilir. Hastanın rahmine özel bir kontrast enjekte edildikten sonra röntgen filmi çekilir. Röntgen masasında hasta sırt üstü yatar.

Vajina bir teori içerir.

Rahim ağzından özel bir kateter rahime yerleştirilir.

Bu kateter, kontrast bir maddeyi rahme enjekte eder.

Kontrast maddeyi yaymak için röntgen filmi çekilir.

Genellikle işlem kısa sürede tamamlanır. Bazı kadınlar kontrast madde enjeksiyonu nedeniyle ağrı veya kramp yaşayabilirler.Bununla birlikte, güncel ve kesinrahim filmi ücreti için ilgili sağlık kuruluşu ile doğrudan iletişim kurmanız gerekir.

Rahim Filmi Kimlere Uygulanır?

Kısırlık sorunları yaşayan kadınlar: Tüplerin tıkalı olup olmadığını belirlemek için.

Tekrarlayan düşükler yaşayan kadınlar: Rahim yapılarında bir sorun olup olmadığını belirlemek için

Önceden yapılan tubal ligasyon (tüp bağlanması) ameliyatının ardından doğurganlığın yeniden sağlanıp sağlanamayacağını öğrenmek isteyen kadınlar

Pelvik enfeksiyon geçirmiş kadınlar: Tüplerde tıkanıklık veya hasar var mı?

Anestezili Rahim Filmi Nasıl Çekilir?

Anestezist, rahim filmi çekimi sırasında hastayı ilk değerlendirir. Hasta, genel anestezi veya hafif sedasyon uygulandıktan sonra uyutulmaya başlanır. Röntgen çekmek için hasta anestezi altında röntgen masasına yatırılır.

Bir spekulum yerleştirilir ve vajina temizlenir.

Rahim ağzı için özel bir kateter kullanılır ve rahim filmi için uygun bir fiyat vardır. Kontrast madde rahime bir kateter kullanılarak enjekte edilir. Röntgenler hem rahim hem de tüpleri inceler.

İşlem tamamlandıktan sonra hasta anesteziden uyandırılır. Anestezi geçirdikten sonra hastanede bir süre kalabilirler.

Rahim Filmi Fiyatları

Rahim filmi fiyatı, operasyonun yapıldığı yer, kullanılan teknoloji, anestezi uygulanıp uygulanmadığı ve diğer faktörlere görerahim filmi fiyatları değişebilir veanestezili rahim filmleri, normal rahim filmlerinden daha pahalıdır.

Açık Emar Nedir?

Adından da anlaşılacağı üzere açık emar, klasik kapalı tünel manyetik rezonans görüntüleme cihazlarının aksine daha açık bir yapıya sahip bir manyetik rezonans görüntüleme cihazıdır. Bu cihaz, özellikle klostrofobik olan ve kapalı alanlardan korkanlar için tasarlanmıştır.

Açık Emar Avantajları Nelerdir?

Açık emar, klostrofobik hastalar için kapalı alanda bulunmaktan rahatsız olan daha konforlu bir deneyim sağlar.

Daha Geniş Alan: Büyük vücut yapısına sahip veya hareketlerini kısıtlayan hastalar için açık emarcihazları daha uygundur.

Kaliteli Görüntüler: Yüksek çözünürlükte görüntüler sunan çağdaş açık emar cihazları, kapsamlı incelemelerin yapılmasına olanak tanır.

Açık Emar Fiyatları

Özel açık emar hastaneleri ve tıp merkezleri, kullanılan cihazın teknolojisi, hastanenin bulunduğu bölge, yapılan incelemenin türü ve diğer birçok faktör nedeniyle kamu hastanelerinden daha düşük fiyatlara sahip olabilir. İlgili sağlık kuruluşlarıyla doğrudan iletişim kurmak en iyisidir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir