Egzama Kremleri

Dermovate Krem Ne İşe Yarar?

Dermovate krem, ciltteki çeşitli cilt hastalıklarının tedavisi için kullanılan bir kortikosteroid kremdir. Aktif bileşeni olan clobetasol propiyonat, ciltteki kaşıntı, kızarıklık, iltihaplanma ve diğer cilt semptomlarını azaltmak için kullanılır.

Dermovate krem, çeşitli cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılır, örneğin; egzama, liken planus, seboreik dermatit, sedef hastalığı, lupus eritematosus, vitiligo gibi durumlarda kullanılabilir. Dermovate krem ayrıca ciltteki alerjik reaksiyonları, böcek ısırıklarını ve bazı yanıkları da tedavi etmek için kullanılabilir.

Dermovate krem, kortikosteroid içeren bir ilaç olduğu için uzun süreli kullanımda bazı yan etkileri olabilir. Yan etkiler arasında cildin incelmesi, renk değişiklikleri, ciltte damarlanma, ciltte çatlaklar, folikülit ve akne gibi durumlar yer alabilir. Bu nedenle, Dermovate kremi uzun süreli kullanmak gerekli değildir ve doktorunuzun önerdiği şekilde kullanılmalıdır.

Dermovate kremi kullanmadan önce, özellikle hamilelik veya emzirme döneminde iseniz, doktorunuza danışmanız önemlidir. Ayrıca, ilacı açık yaralara veya enfekte olmuş cilt alanlarına uygulamaktan kaçınmak gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir